Trawniki przydomowe i ich dekoracje z donic ceramicznych.

Przydomowe ogródki są często oczkiem w głowie ich właścicieli. Wielu bardzo stara się, aby otoczenie ich domu było nie tylko zadbane i estetyczne, ale także oryginalne. Z tego powodu często przydomowe ogródki to nie tylko przepiękne trawniki, ale również miejsca pełne kwitnących kwiatów i krzewów.

Nierzadko rośliny te nie są sadzone w ziemi, ale wystawiane do ogrodu w ozdobnych donicach. Takie donice są stawiane na trawnikach i stanowią ich dodatkową dekorację. Najczęściej spotykane są okrągłe donice ceramiczne. Zdarza się jednak, że przyjmują one inne kształty, czasem przypominając ptaki, a czasem kobiety. Wówczas trudno stwierdzić czy ozdobą trawnika ma być roślina, która rośnie w donicy, czy też sama donica.

Niektórzy pewnie zastanawiają się czemu donice ogrodowe cieszą się taką popularnością. Powodów może być co najmniej kilka. Przede wszystkim są w nich sadzone rośliny, które wymagają szczególnego traktowania, a zwłaszcza te, które źle znoszą chłody. Wówczas, gdy pogoda się zmienia, są one przenoszone do domu czy garażu, gdzie mogą przetrwać trudny okres. Poza tym powodem, najczęstszą przyczyną są pomysły na dodatkową dekorację trawnika, którą z pewnością są doniczki ceramiczne, zwłaszcza te mniej typowe w kształcie.